„Wojtek Sokół” – co należy wiedzieć o tej płycie?

Sokół to 45-letni raper, którego popularność nie maleje pomimo upływu lat. Dzięki licznym kolaboracjom z innymi piosenkarzami zapracował on sobie na miano jednego z najlepszych hip-hopowców starszego pokolenia. Jego wizytówką jest płyta „Wojtek Sokół”, która jest opowieścią o całym życiu artysty. 

„Wojtek Sokół” – czemu zawdzięcza swoją popularność?

wojtek sokół płyta

Płyta „Wojtek Sokół” z Queshop składa się z 14 utworów. Wśród nich szczególną renomę zyskały takie piosenki jak: „Hybryda”, „Pomyłka”, „Za ręce” czy „Skażony”. Pomimo że Sokół uchodzi za dość agresywnego twórcę, którego utwory mają wyrazisty charakter, to na płycie tej można znaleźć wiele synkretycznych piosenek. Doceniają ją bowiem zarówno miłośnicy ostrych, jak i lekkich brzmień. Płyta ta została wydana w 2019 roku i od tego czasu jej popularność nie maleje. Jest ona bowiem pierwszym solowym albumem Sokoła, w efekcie czego fani tego artysty mają do niej szczególny sentyment. 

Sokół – z kim współpracował podczas tworzenia płyty?

Płyta „Wojtek Sokół” zyskała szerokie grono zwolenników, aczkolwiek proces jej wydawania był relatywnie długi. Dopięcie wszystkiego na ostatni guzik zajęło trochę czasu, gdyż na płycie pojawili się liczni artyści, reprezentujący odmienne spojrzenie na hip-hop. Głównymi gośćmi byli Taco Hemingway oraz PRO8L3M, jednak w poszczególnych utworach przewinęło się znacznie więcej twórców. Płyta „Wojtek Sokół” po dziś dzień jest jednym ze znaków firmowych artysty, a jej wydanie było początkiem wielu pięknych sukcesów na drodze muzycznej. Dwa lata później artysta wydał bowiem album „Nic”, który był jednym z bestsellerów w 2021 roku.