Młody Matczak – hit czy kit?

 Mata to jeden z najpopularniejszych raperów, który w ostatnich latach zbiera świetne recenzje. Wydana przez niego niedawno piosenka „Młody Paderewski”, w której umieszczone zostały nawiązania do Bedoesa, innego popularnego rapera, spowodowała, że młody piosenkarz ponownie znalazł się na językach tysięcy osób. Popularność tego artysty nie byłaby jednak tak duża, gdyby nie płyta Młody Matczak. 

Młody Matczak – znak firmowy Maty

 O Macie po raz pierwszy zrobiło się głośno, kiedy wydał „Patointeligencję”. Największy sukces odniosła jednak jego kolejna płyta, czyli Młody Matczak. Znajduje się na niej 21 utworów, wśród których szczególnie popularne są: „Szafir”, „Patoreakcja”, „Kiss Cam” oraz „Szmata”. Cechą charakterystyczną tej płyty jest fakt, iż jest ona mocno zróżnicowana. Znajdziemy na niej zarówno utwory spokojne, o tematyce miłosnej, takie jak chociażby „Kiss Cam”, jak i piosenki bardzo agresywne, które wzbudziły liczne kontrowersje. Mata cechuje się bowiem tym, że jest raperem wzbudzającym skrajne emocje. Jedni doceniają jego charakterystyczny sposób bycia i dużą elastyczność muzyczną, inni natomiast twierdzą, że jego renoma jest przesadzona. 

Młody Matczak – co warto wiedzieć o tej płycie?

 Płyta Młody Matczak została wydana w 2021 roku. Od tego czasu Mata wydał wiele utworów, które, podobnie jak poprzednie, wzbudziły liczne kontrowersje. Młody Matczak został jednak przyjęty przez większość z dużym optymizmem. Olbrzymia różnorodność piosenek sprawia, że każdy znajdzie na tej płycie coś dla siebie. O popularności młodego rapera niech najlepiej świadczy natomiast fakt, że krążek ten pokrył się podwójną platyną jeszcze przed premierą, co jest najlepszą rekomendacją jego niewątpliwego talentu.

Płyty Maty są dostępne do kupienia na Queshop.