Sobota – raper wobec którego nie można przejść obojętnie

Michał Sobolewski bliżej znany jest pod pseudonimem Sobota. To raper, który rozpoczął swoją bytność na scenie muzycznej pod koniec lat 90. XX w. W 2022 roku było o nim głośno z tego względy, że rozstał się ze swoją żoną. Mówiono o tym, że padł nawet ofiarą przemocy z jej strony. Jednak nie takie aspekty są ważne, ale to, jak wyglądają jego dokonania muzyczne. W tym względzie Sobota ma się czym pochwalić.

Single Soboty

Całkiem nieźle prezentuje się jego kolekcja singli, które zajmowały bardzo wysokie pozycje, jeżeli chodzi o listy przebojów. Jeżeli chodzi o takie najnowsze, to „Sława”, która powstała przy współpracy z Major SPZ. Test to singiel, który ukazał się w 2019 roku. W tym samym okresie Sobota nagrał z Kabe singiel pt. „6 rano”. Obydwa te kawałki pochodzą z „Urodzony by wygrać”. Jednak zdecydowanie większą popularnością cieszył się album „Sobota”, który uzyskał status złotej płyty. Było to w roku 2015. Z tego to albumu pochodzą takie single jak: „Bandycki raj” i „Przepraszam”. O jego produkcjach można mówić bardzo dużo.

sobota

Współpraca ze znanymi raperami

Sobota nawiązuje współpracę z wieloma znanymi artystami. Dwóch z nich zostało wymienionych już wyżej. Jednak to nie wszystko. To on wspierał Winiego, jeżeli chodzi o jego debiutancki album „Bóg jest miłością”. Chada, Paluch, Tede, Tony Jazzu – artysta Sobota doskonale wie jak pracować z takimi artystami. Trzeba przyznać, że ma on już spore doświadczenie, jeżeli chodzi o współczesny rynek muzyczny.

W kwietniu 2020 roku artysta poinformował o tym, że kończy karierę muzyczną. Jednak kilka miesięcy później uznał, że powraca do nagrywania.