Śliwa – rap prosto z Poznania

Śliwa, czyli krótko mówiąc, Patryk Śliwiński to raper pochodzący z Poznania. Należy do zespołu Aspiratio Crew. Gatunki muzyczne, w których się specjalizuje to przede wszystkim hip-hop oraz hardcore rap. Większy rozgłos zyskał dzięki dołączeniu do wytwórni muzycznej RPS Enterteyment, która należy do Ryszarda Waldemara Andrzejewskiego, znanego szerszej publice jako Peja.

Można by rzec, że Śliwa raperem z krwi i kości został po wydaniu singla „Pełen etat”, który zwiastował debiutancki album solowy rapera. Miało to miejsce w listopadzie 2011 roku. Dwa lata później pojawił się na teledysku Jongmena zatytułowanym Kontrapunkt. W czerwcu 2014 roku wyszła nowa płyta Śliwy, a w zasadzie mixtape, noszący nazwę Ghetto Champion.

Śliwa płyta

Zapewne dużym zaskoczeniem było, gdy 27 lutego 2015 roku drugi album solowy rapera pt. Chłopak z sąsiedztwa, który znalazł się na 12 miejscu polskiej listy przebojów. O raperze zrobiło się dosyć głośno 17 lutego 2018, kiedy to na platformie YouTube dodał diss na Białasa. Jego filmik obejrzało ponad sześć milionów osób, co jest naprawdę dużym osiągnięciem. Następnie 23 lutego Śliwa dodał kolejny diss skierowany do tego samego twórcy. Osiągnął on ponad pięć milionów odsłon.