Reto – dotychczasowa dyskografia

Młody, gniewny popularność zdobył stosunkowo niedawno. Raper Reto postawił na mroczny wizerunek, który starannie pielęgnuje – rzadko pojawia się bez soczewek kontaktowych, nieustannie zmienia fryzury, ozdobił swoje ramię i twarz tatuażem. Pod scenicznym image skrywa się nie kto inny jak Igor Bugajczyk, który na co dzień pracuje jako sprzedawca w sklepie odzieżowym.   

O czym śpiewa Reto?

Teksty rapera dotyczą problemów i nałogów dręczących młodsze i starsze pokolenia – nadmiernego spożywania alkoholu, uzależnienia od narkotyków, seksu. Sam Reto ująłby to w dosadniejszych słowach, ponieważ w swej twórczości stawia na wulgarne porównania, czy nawiązania do mitologii i popkultury

Płyty Reto

Od początku swojej krótkiej kariery raper Reto wydał już kilka płyt, a każda kolejna cieszy się coraz większym powodzeniem i przyjęciem wśród fanów. Pierwsza płyta, a właściwie minialbum, o tytule „Good7uck” pojawiła się w 2016 roku, kolejny, tym razem album, „Kruk” ukazał się rok później (dotarł na 5 miejsce polskiej listy sprzedaży OLiS). Rok 2018 to rok pod znakiem „Boa”, za które raper otrzymał złotą oraz platynową płytę, a w roku bieżącym ukazał się album „420024”. Wszystkie albumy Reto cieszą się dużym zainteresowaniem – nic w tym dziwnego – raper bawi się słowem, bawi się ze słuchaczami. A to wciąga.