Poznański raper przyciągający tłumy – Paluch

Hip hop ma się w Polsce bardzo dobrze. Ta subkultura rozwija się każdego dnia coraz szerzej. Coraz większa liczba raperów wychodzi z tak zwanego podziemia i zaczyna wydawać płyty. Istnieją na rynku różnego typu odłamy rapu. I tak przez raperów bardziej lirycznych, posiadających poetyckie teksty. Przez sarkastycznych, ironizujących. Po raperów tak zwanych ulicznych. Jednym z przedstawicieli ostatniego nurtu jest poznański raper Paluch. Warto poznać twórczość tego artysty, który cieszy się ogromną popularnością.

Paluch BOR

Paluch, a właściwie Łukasz Paluszak. Urodził się w Poznaniu 1 października 1985 roku. Jest jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych spośród polskich raperów. Był członkiem zespołu Aifam. Współtworzy do dziś artystyczny skład DIIL Gang oraz bardzo popularne trio Syntetyczna Mafia. Od 2004 roku raper zdecydował się na prowadzenie solowej działalności artystycznej. Rapera można poznać po nietuzinkowych, oryginalnych tekstach opisujących aktualne realia, w bardzo dosadny sposób. Wyrazistość i charyzma to cechy, które w punkt opisują tego artystę.

Płyty Palucha, twórczość artysty

Paluch Nadciśnienie Okładka płyty

Poza działalnością artystyczną Paluch prowadzi popularną wytwórnię płytową B.O.R. Records. Co ciekawe albumy rapera rozeszły się w nakładzie ponad 260 tys. egzemplarzy w Polsce. Dało mu to tym samym 5. miejsce na liście najlepiej sprzedających się wykonawców muzyki rap w kraju. Paluch ma koncie współpracę w większością artystów rap z polski. Należą do nich między innymi: Lukasyno, Kobra, Miuosh, Onar, O.S.T.R., Slums Attack, Sobota, Quebonafide czy Tau.