Polski rap

Muzyka hip-hopowa jest w Polsce bardzo popularna i pierwsze zainteresowanie tym stylem można było dostrzec już w latach 90. Wtedy to pierwsze kapele zaczęły nagrywać kasety VHS i te magnetofonowe i zaciekawiać swoją twórczością coraz więcej osób. Z roku na rok gwiazd hip-hopu rodziło się coraz więcej i obecnie nasza rodzima scena jest bardzo duża. Czołowymi raperami są obecnie Ci z młodego pokolenia, którzy potrafią nagrywać w taki sposób, że porywają za sobą tysiące młodych ludzi na koncertach. 

Gwiazdy sceny

Tacy raperzy jak Smolasty znani są praktycznie każdemu nastolatkowi i są to niewątpliwi idole młodzieży. Bardzo często możemy zaobserwować na ulicach młode osoby, które idą z bezprzewodowym głośnikiem i słuchają muzyki Smolastego bardzo głośno. Nowoczesne technologie i ich niewątpliwy rozwój umożliwiają młodzieży dostęp do takich nowinek jak głośniki przenośne, czy też serwery z muzyką, którą można słuchać wszędzie i bardzo często za darmo. Jest to duża przewaga nad tym, co było dostępne i możliwe jeszcze kilka lat temu. 

Wytwórnie płytowe

O młodych raperów starają się walczyć jak szalone wytwórnie płytowe, które chcą mieć u siebie takie gwiazdy jak Smolasty i wydawać miliony płyt. Czasem ciężko w to uwierzyć, ale idole młodego pokolenia cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem, że udaje im się sprzedawać płyty na wielką skalę i dorobić się dużych pieniędzy już po sprzedaniu pierwszej płyty. Muzyka hip-hop jest na tyle popularna, że coraz więcej młodych osób stara się zaistnieć na tym rynku.

Płyty Smolasty dostępne w ofarcie sklepu Preorder.pl