Lil Pump – raper młodego pokolenia

Gazzy Garcia znany jako Lil Pump to urodzony 17 sierpnia 2000 roku w Miami raper. Lil, mimo młodego wieku, ma za sobą liczne sukcesy, a największym z nich jest utwór „Gucci gang,” który na samym YouTube został odtworzony ponad miliard razy, co zapewniło raperowi międzynarodową sławę.

Raper Lil Pump – historia

Lil to bardzo kontrowersyjna postać i trudno stwierdzić ile jest w tym kreacji, ponieważ już jako nastolatek sprawiał rodzicom wiele problemów. Nastoletni Gazzy był wielokrotnie wyrzucany ze szkół okręgowych za bójki czy podżeganie do zamieszek, a nawet z liceum.

Lil Pump płyta

Kariera muzyczna rapera zaczęła się tak naprawdę, kiedy jego kuzyn przedstawił go Smokepurppowi, z którym Lil zaczął współpracować. Swoje pierwsze single wrzucał na portal SoundCloud, gdzie zdobył wiele milionów wyświetleń i uznanie w podziemnej scenie rapowej południowej Florydy. W 2017 roku wydał dwa utwory „D Rose” i „Boss,” które zdobyły łącznie 70 milionów wyświetleń, zapewniając raperowi sporą rozpoznawalność. Jeszcze w 2017 raper wydał hitowy utwór „Gucci Gang,” który do dzisiaj uzyskał ponad miliard wyświetleń i znalazł się na prestiżowej liście Billboard Hot 100, gdzie rekordowo osiągnął trzecią pozycję, co miało miejsce 8 listopada 2017 roku.

Płyty Lil Pumpa

Raper słynie ze swoich singli publikowanych w serwisie YouTube, zwykle z teledyskami, a mniej z płyt. Lil wydał zaledwie dwie płyty, pierwszą z nich, zatytułowaną „Lil Pump” w 2017 roku, a drugą, zatytułowaną „Harverd Dropout” w 2019 roku. Pierwsza uzyskała status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych, a druga, póki co nie ma żadnego statusu. Obie płyty zostały wydane przez Tha Lights Global, Warner Bros.