Legendy rapu. Kim był Biggie?

Jednym z najważniejszych artystów w rapowym świecie był Biggie. Notorious BIG cechował się nienaganną techniką i świetną dykcją. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że albumy Biggiego sprzedawały się w setkach tysięcy egzemplarzy.

Początek kariery Biggiego

Biggie na okładce płyty

Rapem interesował się od młodości i była to jego największa pasja. Nagrywał z takimi grupami jak The Techniques oraz Old Gold Brothers. To właśnie z nimi wszedł pierwszy raz do profesjonalnego studia nagrań i zarejestrował swoje utwory. Miał naprawdę pokaźne rozmiary, ponieważ ważył 181 kg przy wzroście 193 cm. Z filmu pod tytułem „L” zaczerpnął swój pseudonim artystyczny, czyli Biggie Smalls. Biggie bardzo lubił życie na ulicy, dlatego rzucił szkołę w wieku 17 lat. Zrobił to mimo, że był naprawdę dobrym i bystrym uczniem. Zaczął wtedy handlować narkotykami, ale niestety szybko go złapali. Dostał karę 9 miesięcy więzienia, a w czasie odsiadki udało mu się nagrać pierwsze demo.

Płyty Notoriousa BIG

Produkcja otrzymała bardzo dobrą recenzję od magazynu „The Source”, który był wtedy pewnym wyznacznikiem. Dosyć szybko zauważył go Sean „Puffy” Combs, który należał do wytwórni Uptown Records. Później nastąpiła zmiana pseudonimu na Notorius BIG. W październiku 1994 roku wyszedł debiutancki album rapera pod tytułem „Ready to Die”. W tym samym roku ożenił się ze znaną piosenkarką R&B Faith Evans. Należy pamiętać, że Tupack Shakur został postrzelony w listopadzie 1994 roku w tym samym budynku, w którym Biggie nagrywał swoje utwory. Nie powiązano go jednak z tą sprawą i został oczyszczony z zarzutów.