Dyskografia 2Pac’a

Tupac Shakur to ceniony raper wśród fanów muzyki hip -hopowej. Mimo krótkiego życia (żył w latach 1971 – 1996) stał się jednym z najbardziej wpływowych raperów na świecie. Warto posiadać w domu dyskografię tego cenionego na całym świecie artysty i poety. Jego działalność społeczna w którą się zaangażował (Liga Młodzieży Komunistycznej USA w Baltimore) miała spory wpływ na tematykę poruszaną w utworach.

Albumy 2pac’a (Tupac Shakur był znany jako 2Pac) cieszą się popularnością wśród młodzieży. Mimo, że poruszają trudne tematy są chętnie słuchane przez młodych ludzi. Teksty są mocne, ale jednocześnie charakteryzują się dużą wrażliwością na problemy ludzi. Mimo, że utwory jak sam autor określił, są skierowane do młodych czarnoskórych mężczyzn, to tak naprawdę są ponadczasowe i dotyczą wszystkich.

2Pac wydał pięć studyjnych albumów: 2Pacalypse Now, Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z., Me Against the World, All Eyez on Me, The Don Killuminati: The 7 Day Theory. Ostatni z wymienionych albumów został nagrany pod pseudonimem Makaveli jeszcze przed śmiercią, natomiast wydany został tuż po jego tragicznej śmierci ( zmarł na skutek ran postrzałowych, kilka dni po strzelaninie).

Warto wspomnieć, że zostały wydane albumy 2pac’a  także po jego śmierci, które powstały w większości z niepublikowanych wcześniej utworów i remiksów. Są to: R U Still Down? (Remember Me), Until the End of Time, Better Dayz, Loyal to the Game oraz Pac’s Life.

75 milionów sprzedanych albumów 2pac’a sprawia, że do dziś Tupac Shakur pozostaje najlepiej sprzedającym się raperem wszech czasów.

Albumy 2pac’a dostępne w ofercie sklepu Preorder.pl