Do czego zdolny jest Fukaj?

Fukaj szturmem wdarł się na scenę polskiej muzyki rapowej. Fukaj to w zasadzie pseudonim artystyczny Aleksandra Wasiluka, niespełna dziewiętnastolatka ze Szczecina. Świat usłyszał muzykę Fukaja w 2019 roku, kiedy to gościnnie wystąpił w utworze Preludium Kaxa. Dzieło to zebrało niesamowicie pochlebne komentarze na serwisie YouTube, zaś sam Fukaj okrzyknięty został mianem niesamowitego talentu. Artysta nie spoczął na laurach, już pół roku później ukazał się jego pierwszy singiel, Trademark. Singiel ten wyprodukował Charlie Moncler. Dzięki współpracy z tym samym producentem w 2020 roku powstał utwór Owoce; to właśnie dzieło uważane jest za przełom w karierze młodego artysty.

Błyskawiczna kariera Fukaja

Wszyscy zapewne pamiętamy charytatywną akcję muzyczną Hot16Challenge. Fukaj został nominowany do udziału przez Quebonafide; wykonanie przyniosło mu to sławę i większe zainteresowanie mediów. Kolejnym milowym krokiem w karierze było wzięcie udziału w trzeciej edycji SBM Starter, akcji mającen na celu promocję wschodzących artystów. Muzyka Fukaja magnetyzuje coraz szersze grona odbiorców, zaś komentatorzy jasno stwierdzają, że jego kariera jest jedną z szybszych na polskim rynku muzycznym.

O dyskografii Fukaja słów kilka

Fukaj Chaos - pierwszy album rapera

W czerwcu 2021 ukazał się debiutancki album Fukaja, Chaos. Ta przemyślana i nader dojrzała kompozycja składająca się z 14 utworów opowiada historię przemiany człowieka. Młodego człowieka, który doświadczył trudności. W drodze głównemu bohaterowi towarzyszy tajemnicza postać, teksty pozostawiają słuchacza z wieloma przemyśleniami. To mądry album, został z entuzjazmem przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków. Fukaj to artysta, o którym na pewno wkrótce usłyszy szersze grono odbiorców.